Majówka z Katarzyną Miller, Qigong i Shinrin-Yoku


Witoszyn28
Friday, 28 April 2023 11:58Wednesday, 03 May 2023 11:58

Zapraszamy Was kobiety na kolejny wyjątkowy warsztat psychoterapeutyczny prowadzony przez Katarzynę Miller.
Pięć dni z wiosną, Katarzyną Miller oraz regenerującymi ćwiczeniami Qigong!

28 kwietnia-3 maja 2023
Witoszyn 28, w pięknym pensjonacie, który jest oddalony 7 km od Kazimierza Dolnego
Osoby prowadzące: Katarzyna Miller (warsztat terapeutyczny), Paweł Raszkiewicz (Qigong), Alicja Chlasta (Shinrin-Yoku)
Grupa: 14 kobiet

LAST MINUTE dla dwóch osób. Warsztat w cenie niższej o 500 złotych! Tylko dla 2 osób.

Pięć dni z wiosną, Katarzyną Miller oraz regenerującymi ćwiczeniami Qigong!
Oprócz tego będzie koncert gongów i mis czyli „uzdrawiające kąpiele w dźwiękach oraz kąpiel leśna wzorowana na Shinrin Yoku.

Zapraszamy Was do udziału w bardzo kameralnym warsztacie terapeutycznym połączonym z Qigong, który odbędzie się w naprawdę długi weekend majówkowy (aż 6 dni!).

Będzie to wyjątkowy warsztat rozwojowo-psychoterapeutyczny prowadzony przez Katarzynę Miller oraz Pawła Raszkiewicza.
Zajęcia skierowane są do kobiet, które chcą przyjrzeć się sobie, swojej kobiecości, związkom, relacjom, problemom czy też potrzebie bycia kochaną.

Zapraszamy na to spotkanie kobiety, które chcą zająć się swoimi osobistymi trudnościami, problemami, traumami, relacjami czy zmianami w życiu. Pracujemy nad indywidualnymi problemami każdej uczestniczki na tle grupy, a nie z narzuconym wspólnym tematem. Tak więc zapraszamy osoby które nastawione są na rozwój i chcą poznać siebie i skorzystać z tego, że grupa stanowi wielką siłę, inteligencję emocjonalną i rozwojową.

Popołudniowe zajęcia podczas tego wyjazdu to regenerujący warsztat, na którym pogłębisz swój zasób energii poprzez uczestnictwo we wspólnej praktyce, ale również dzięki kameralnej grupie. Otrzymasz możliwość nauki nowych technik w stopniu pozwalającym na samodzielne ćwiczenie po powrocie do domu. Skorzystasz więc niezależnie od tego czy jesteś osobą zaawansowaną czy planującą dopiero postawić swe pierwsze kroki na tej ścieżce.

Qigong (chi kung) to wywodzący się ze starochińskiej tradycji wspierania zdrowia system ćwiczeń oddechowych połączonych z lekką gimnastyką, który jest po dziś dzień niezwykle skutecznym aspektem taoistycznego pielęgnowania długowieczności. Nie istnieją praktycznie żadne przeciwwskazania do rozpoczęcia praktyki Qigong, a same ćwiczenia mogą być z powodzeniem wykonywane przez osoby w każdym wieku czy nawet uskarżające się na drobne niesprawności pourazowe.

Shinrin Yoku czyli leśna kąpiel to specjalna metoda spędzania czasu w lesie, by być zdrowszym, szczęśliwszym i spokojniejszym. Twórcą tej metody jest jest japoński profesor dr Qing Li, który w latach 1988–2012  przeprowadził szereg badań dotyczących wpływu lasu na nasze zdrowie i samopoczucie. Odkrył, że Kąpiele leśne wpływają zarówno na fizjologiczne, jak i psychologiczne funkcje organizmu ludzkiego, co udowodniono w licznych badaniach naukowych. Mechanizmy oddziaływania lasu są złożone, główną rolę przypisuje się wydzielanym przez rośliny fitoncydom, bytującym w lasach mikroorganizmom. Obcowanie z drzewami może obniżyć ciśnienie krwi, z pewnością zmniejszy stres, zwiększy energię życiową i pobudzi układ odpornościowy.

KOORDYNATORKA CAŁOŚCI

Alicja Maria Chlasta

Założycielka Ośrodka Rozwoju Osobistego Alcha.
Ukończyła Wydział Teologii na Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie oraz Instytut Wyższej Kultury Religijnej przy Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.
Kilka lat pracowała jako wolontariuszka w Telefonie Zaufania, gdzie uczestniczyła w wielu szkoleniach dotyczących problemów społeczno-psychologicznych. W tym czasie ukończyła również kurs „Kontakt w sytuacji pomagania” w Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie.
Kilka lat temu przeszła szkolenie dla liderów lokalnych w ramach projektu: Żyć świadomie-Umierać po ludzku.
Jest również certyfikowaną liderką jogi śmiechu.

Nauczycielka medytacji. Praktykuje medytację zen od ponad 20 lat lat wraz z polską grupą buddyjską Kanzeon.
Wieloletnia uczennica Roshi Małgosi Braunek.

Kocha śpiewokrzyk, Suwalszczyznę, kino, piesze wędrówki.
Pasjonuje się psychologią, duchowością, rozwojem osobistym, głęboką ekologią oraz ochroną środowiska.
Sporo czyta, fotografuje. Jest laureatką kilku konkursów fotograficznych.

Obecnie jest w trakcie Podyplomowego Studium Coachingu i Mentoringu organizowanego przez SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny i Laboratorium Psychoedukacji oraz w trakcie szkolenia na przewodniczkę Shinrin Yoku organizowanego przez The Mindful Tourist. ForestBathing Training & Wellbeing.

OSOBY PROWADZĄCE

 

Mentorka, filozofka, poetka, pisarka, psycholożka, psychoterapeutka z ponad trzydziestoletnim doświadczeniem w prowadzeniu terapii indywidualnej i grupowej.
Wykładała psychologię na Gender Studies na UW.
Pisze i udziela wywiadów dla wielu pism.
Trwale związana ze „Zwierciadłem” oraz Ośrodkiem Rozwoju Osobistego Alcha.
Często gości jako ekspertka w wielu programach radia i telewizji.
Autorka wielu książek i poradników.
Poetka śpiewająca swoje własne piosenki na koncertach w Warszawie, w Krakowie, w Kazimierzu Dolnym. W 2020 roku nagrała również płytę – Choćby tylko na chwilę.

 

Dyplomowany instruktor Qigong i Tai Chi, który swoje uprawnienia zdobywał na emigracji pod okiem Mistrza Tsu. Od kilkunastu lat należy do wewnętrznego kręgu jego najbliższych uczniów, ale kształcił się również u innych chińskich nauczycieli, podróżując za wiedzą między innymi do gór Wudang. Prowadził zajęcia grupowe w Londynie, Warszawie oraz na Mazurach i rodzinnej Suwalszczyźnie. Stale współpracuje z innymi szkołami, wydawnictwami oraz międzynarodowymi instytucjami zajmującymi się promowaniem taoistycznych nauk.

Z wykształcenia pedagog specjalny o wieloletnim doświadczeniu w pracy z osobami autystycznymi. Od dzieciństwa żywo zainteresowany mistycyzmem oraz zgłębianiem ścieżek duchowego rozwoju. Pasjonat dzikiej przyrody i obcowania z żywiołami. Obecnie mieszka z rodziną na wsi, gdzie oferuje jednoosobowe retreaty dla zainteresowanych nauką Qigong, Taijiquan oraz Medytacji taoistycznej w ciszy Doliny Rospudy.

W swojej pracy skupia się na jak najdokładniejszym przekazywaniu zdobytej wiedzy i umiejętności zgodnie z wymogami tradycji. Wyrażając w ten sposób wdzięczność swoim nauczycielom oraz ich liniom przekazu, dokłada starań by kolejne pokolenia uczniów mogły cieszyć się wielorakimi dobrodziejstwami płynącymi z tych niezwykłych praktyk.
www.drogadao.pl

PLAN WYJAZDU

28 kwietnia, piątek
16.00 spotkanie organizacyjne
16.30 – 19.00 zajęcia z Pawłem
19.00 kolacja

29 kwietnia, sobota
8.00 poranny Qigong z Pawłem
9.00 śniadanie
10.00 – 13.30 zajęcia z Kasią
13:30 obiad
16.30 – 19.00 zajęcia  z Pawłem
19.00 kolacja

30 kwietnia, niedziela
8.00 poranny Qigong z Pawłem
9.00 śniadanie
10.00 – 13.30 zajęcia z Kasią
13:30 obiad
16.30 – 19.00 zajęcia Qigong z Pawłem
19.00 kolacja

1 maja, poniedziałek
8.00 poranny Qigong z Pawłem
9.00 śniadanie
10.00 – 13.30 zajęcia z Kasią
13:30 obiad
16.30 – 19.00 zajęcia Qigong z Pawłem
19.00 kolacja
20.00-21.30 koncert gongów i mis prowadzony przez Jacka Jarosza

2 maja, wtorek
8.00 poranny Qigong z Pawłem
9.00 śniadanie
10.00 – 13.30 zajęcia z Kasią
13:30 obiad
16.30 – 19.00 spacer Shinrin Yoku z Alicją
19.00 kolacja

3 maja, środa
8.00 poranny Qigong z Pawłem
9.00 śniadanie
10.00 – 13.30 zajęcia z Kasią
13.30 obiad kończący warsztat

KOSZT

warsztaty
1850 złotych

plus noclegi i wyżywienie
pokój jednoosobowy z łazienką – 2200 złotych. Nie mamy już jedynek w tym terminie!
pokój dwuosobowy z łazienką – 1700 złotych
pokój trzyosobowy z łazienką – 1600 złotych. Pobyt w pokoju trzyosobowym gwarantujemy tylko po zebraniu się „trójki”.

Ze względu na odległy termin oraz inflację koszt pobytu może być nieznacznie wyższy.

REZERWACJA UDZIAŁU W WARSZTACIE
Warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest OSOBISTE zgłoszenie mailowe potwierdzone równoczesną wpłatą zadatku  za udział w warsztacie (w rozumieniu art. 394 Kodeksu cywilnego)  w wysokości 800 złotych oraz podanie opcji noclegowej.
Jeśli ma być wystawiona faktura prosimy o równoczesne przysłanie numeru NIP z danymi firmy.

Wpłaty prosimy kierować na konto ośrodka z dopiskiem: : Usługa terapeutyczna + numer NIP, jeśli ma być wystawiona faktura.

Prosimy o nie wpisywanie w tytule przelewu daty czy innych informacji dotyczących adresu zamieszkania, rodzaju warsztatu itp. Te wszystkie informacje prosimy przysłać na e-mail!
WAŻNE! Osoby, które chcą otrzymać fakturę, w przelewie muszą podać numer NIP! Bez tego numeru wystawienie faktury będzie niemożliwe.

numer konta:
Alcha Ośrodek Rozwoju Osobistego, Alicja Chlasta
Santander
70109027760000000153562649

do przelewów zagranicznych:
Kod IBAN – PL70109027760000000153562649
Kod SWIFT WBKPPLPP

Przyjmujemy tylko zgłoszenia potwierdzone wpłatą.
O przyjęciu decyduje kolejność wpłat. Pozostałą kwotę należy zapłacić w dniu warsztatu, u organizatorki obozu, Alicji Chlasta. Swoje uczestnictwo wraz z wpłatą można wycofać do jednego miesiąca przed zajęciami. Przy rezygnacji po tym terminie wpłata przepada. Przypominamy, iż zgodnie z art. 38 pkt 12 ustawy z dnia 30 maja 2014 roku o prawach konsumenta – w tej sytuacji nie przysługuje prawo do odstąpienia od umowy zawartej na odległość z uwagi na wcześniej już oznaczony termin warsztatu. 

Zachorowanie czy pozytywny test na koronawirusa traktujemy jak inne zdarzenia losowe i z tego powodu nie zwracamy zadatku przy rezygnacji krótszej niż miesiąc przed terminem warsztatu.

 

Opis warsztatu pod tym linkiem.