Majówka z jogą 1 – 5 maja 2024


Witoszyn28
Wednesday, 01 May 2024 00:00Sunday, 05 May 2024 00:00

Pośród kazimierskich lessowych wąwozów, lasów i łąk położony jest ten niezwykły dom, który będzie nas gościł podczas majowego 5-dniowego warsztatu jogi.

Siedlisko powstało z marzeń o drewnianym domu, otoczonym przyroda, z marzeń za kawałkiem własnego świata, w którym czas płynie wolniej, powietrze pachnie lasem i łąką, a jedzenie ma naturalny smak.
Witoszyn, jest małą wioską, ze specyficznym mikroklimatem, tworzą go między innymi potoczki i liczne stawy i chociaż jest na szlaku najpopularniejszych atrakcji turystycznych tego regionu (Kazimierz Dolny n. Wisłą, Nałęczów, Janowiec), to panuje tutaj niezwykła spokój i cisza.

Majówka z jogą – zakwaterowanie

Nadrzędnym celem jaki właściciele postawili sobie przy projektowaniu wnętrz, było to aby gości nic w nich nie rozpraszało. Stąd przyjazna kolorystyka i wszystko w otoczeniu z naturalnych materiałów. Drewno, len, bawełna. Do tego wygodne łóżka, które konfigurować można dowolnie, by w stanie relaksu zasypiać i budzić się świetnym nastroju. A z każdego pokoju wyjść można na taras (drewniany) lub bezpośrednio na trawę i być tak blisko natury. Pokoje nazywane zostały świadomie, życząc gościom, by właśnie tego w nich doświadczyli: Harmonia, Cisza, Spokój, Radość, Szczęście, Błogostan, Dobrostan. Dla maksymalnie 15 osób.

Majówka z jogą – kuchnia

Kuchnia ma w naszym życiu bardzo duże znaczenie, jesteśmy tym, co jemy. Dlatego każdego dnia czekały będą na nas zdrowe, jarskie dania – oparte jak najpełniej na produktach lokalnych. Jak mawia właścicielka: „Zależy nam, by nasze potrawy syciły i ciało, i duszę. Bo, naszym zdaniem, w słowach „zasiąść do stołu” kryje się wiele pięknych obietnic. Poznania nowych smaków, poznania nowych ludzi, głębszego poznania ludzi, których już znamy, czy po prostu lepszego poznania nas samych.” Smacznego!

Majówka z jogą – praktyka jogi, medytacji i tańca

Poranek rozpoczniemy od naparu imbirowego i spaceru medytacyjnego lub prowadzonej medytacji w sali.
Podczas tego warsztatu chciałabym zaproponować Wam praktykę jogi funkcjonalnej, będącej połączeniem klasycznej jogi, technik z metody Pilatesa, treningu funkcjonalnego fizjoterapeutycznego, które poprawią mobilność i siłę we wszystkich mięśniach i stawach. Popracujemy również nad wzmocnieniem i rozwinięciem czucia mięśni głębokich, w tym dna miednicy. Każdą z trudniejszych asan będę wprowadzała stopniowo, od łatwiejszego wariantu do coraz trudniejszego, tak aby każda z osób ćwiczących mogła wykonać wariant dostosowany do swoich możliwości oraz rozwijać swoją sprawność i umiejętności.

Popołudniowa sesja jogi będzie miała charakter regeneracyjny i relaksacyjny, tu skupimy się na:
– jodze powięziowej, asanach regeneracyjnych,
– jodze dla kręgosłupa,
– jodze nidrze – jodze świadomego śnienia;

Dzień zakończymy sesją tańca intuicyjnego lub medytacją.

Zapraszam osoby regularnie ćwiczące jogę jak i „wyjazdowych joginów”.

Majówka z jogą – prowadząca

Justyna Wojciechowska – jestem pomysłodawczynią i założycielką Joga Sztuka Życia. Przygodę z jogą zaczęłam 25 lat temu od metody Iyengara, a po zdaniu kilku egzaminów zostałam dyplomowaną nauczycielką jogi (Intermediate Junior III), jestem także nauczycielką jogi powięziowej oraz fizjoterapeutką. Fascynują mnie różne techniki pracy z ciałem i z umysłem, to jak wpływają mnie, na poszerzanie świadomości i na kreatywność. Jednym z darów które otrzymałam od moich rodziców, od innych nauczycieli i od „Siły Wyższej” jest to, że potrafię dobrze uczyć, dzielić się widzą którą dostałam, zrozumiałam, doświadczyłam i przekazywać ją dalej w zrozumiały, prosty sposób. Na co dzień uczę jogi w Warszawie, w swojej sz